whatsapp
E-TİCARET
Online Katalog

Üretim

Soğuk Şekillendirme

Ferforje hammaddesi olan kare, lama, silme ve yuvarlak kesitli çubuk demirler üzerinde dekoratif panelin veya modelin üretimi öncesinde; yivli, nervürlü, köşe dövmeli, ağaç desenli ve el dövmesi yüzeyleri soğuk haddeleme makinelerinde şekil verilerek daha sonra boylamsal doğrultma işlemine tabi tutulmaktadır. Nervürlü çubuklar kelepçe saçları jumba demiri, kozalak demiri gibi nihai ürün ve ara mamüller soğuk şekillendirme ile elde edilmektedir.
PLC kontrollü motif kıvırma makinelerinde farklı ölçülerde se ce ve halka gibi ürünler en son doğrultma işlemine tabi tutularak ölçü standartları sağlanmaktadır. Firmamız yıllardır binlerce aynı üründe aynı ölçü ile standartını yakalayabilmesi ile uygulamacı ustaların takdirini kazanmıştır.

Sıcak Dövme

Tam otomatik gazlı ve indüksiyon ısıtmalı tav fırınlarında 900 - 1000 C° sıcaklığa ulaşan demire şekil verme işlemleri; el işçiliği istenildiğinde örs ve çekiç ile yapılırken, ekseriyet ile şahmerdan çekiç tezgahların da veya friksiyon dövme preslerde seri üretim olarak yapılmaktadır. Dövme işlemi esnasında hem görsellik hem de ölçü kontrolleri yapılmaktadır. Çubuk demirlerin uç kısmına sivri, topbaş, içe büküm ve  marullama gibi form verilerek nihai üründeki stardart üretim sonucunda, uygulanan merdiven balkon korkuluklarda yan yana simetrik bir görünüm elde edilmektedir.

Saç Aksesuarlar

Metal saç formunda tabakalar halinde CNC Fiber Lazer kesim tezgahında istenilen boy ve desende standart veya özel üretimler yapılmaktadır. Ayrıca rulo halinde alınan birinci kalite dkp sacdan prograsif kalıplarda kesme şekillendirme işlemi tam otomatik PLC kontrollü sürücüler ile eksantrik preslerde ürüne dönüşmektedir. Punta kaynak makinelerinde soğuk şekillendirilen saçlar birbirine kaynatılarak aksesuar haline getirilmektedir. Bütün bu üretimlerde kalıp hatası sonucu üretilen hatalı ürünler ayrılmakta ve gerekli kalıp revizyonları süresinde yapılmaktadır. Nihai üründe keskin metal yüzeylerin ve çapakları kalmamasına dikkat edilerek kullanıcılar için daha temiz yüzeyler elde edilmektedir. 

Kaynaklı İmalat

Kaynaklı imalat konusunda 40 yılı aşan tecrübesi ile firmamız; ilk günden itibaren dekoratif demirin görselliğinin yanı sıra, mukavemetli olmasının zaruriyeti ile, kaynaklı birleşimlerde son derece hassas işçilik ve akabinde yapılan çatlak ve kırılmaya dayanaklılık testi ile birçok parçadan oluşan kaynaklı modelin, rijit bir yapı elemanı olarak da davranması için tam otomatik gazaltı makineler ile kaynaklı birleşimlere son derece önem vermektedir.
Saç ve döküm aksesuarların demire kaynatılması akabinde uygulanan taşlama ve çapak temizlik işlemi ile yüzeyin pürüzsüz ve estetik bir görünüm kazanması sağlanmaktadır.

Boyama ve Paketleme

Boya ve Paketleme
Bir çok alternatif paketleme imkanı sunan firmamız ürünlerin iç ve dış mekanda kullanılmalarına göre kumlama işlemi sonrası antipas boyalı standart üretirken isteğe baglı olarak bilhassa dış mekan ve deniz kenarı kullanımlarında kumlama ve daldırma galvaniz kaplamayı tavsiye etmektedir. Paketleme de ürünün bütünlüğünü ve paket içerisindeki adeti muhafaza edecek dayanımda yapılmakta istenildiğinde ihracat amaçlı palet üzeri şirink kaplama ile de sevk edilebilmektedir. Bazı büyük miktarlı otel iş merkezi konut vb uygulama projeleri de sahada montaja hazır şekilde bitmiş panel olarak sevk edilmektedir. Böylelikle nihai müşterilere de arada bir uygulamacı olmadan hitap edilebilmektedir.

Kalıp ve Makine Üretimi

Firmamız sektördeki üretim güç ve kabiliyetini; bünyesindeki ARGE departmanı ve sektördeki tek Sanayi Bakanlığı Tasarım Merkezi bünyesinde çalışan mühendis personeli ile üretimde kullandığı sıcak ve soğuk şekillendirme kesme prograsif form kalıplarını üretecek CNC Dik işlem, CNC Torna CNC Tel Erezyon, taşlama, üniversal tezgahlar dan sağlamaktadır. Bu imkanlar katalogta bulunan standart üretimler dışında müşterilerimizin kendi tasarımlarında gerekli özel üretimleri de sunma imkanı sağlamaktadır.