Teslimat ve İade

 

* Teslimat için ne kadar ücret ödenir?
Fatih.com.tr adresi üzerinden verdiğiniz siparişlerinizde toplam siparişiniz 500 TL olması durumunda Türkiye içerisine kargo ücretsizdir. Toplamı 500 TL altında olan siparişlerde sabit kargo ücreti yansıtılmaktadır.

* Kargom ne zaman ulaşır?
Siparişiniz kargoya verildikten sonra Aras Kargo (veya diğer kargo firmaları) aracılığıyla 1-3 iş günü içerisinde adresinize teslim edilir. Resmi tatil ve bayram dönemlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimatınız ilk iş günü içerisinde yapılacaktır.

* Kargomu nasıl takip edebilirim?
Üyeliksiz alışverişlerde kargonuzu sayfanın alt tarafında bulunan sipariş takibi'ni tıklayıp sipariş numaranızı veya mail adresinizi girerek siparişiniz ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.
Üyelikli siparişlerde hesabım - siparişlerim kısmında kargom nerede seçeneği ile yapılmaktadır.

* Siparişimi farklı bir adrese gönderebilir miyim? Fatura adresimden farklı bir adrese ürün teslim edebilir misiniz?
Siparişinizi verirken farklı bir teslimat adresi belirtebilirsiniz.
Teslimatınızın doğru ve kolay yapılabilmesi için adres bilgilerinizi (adres,sokak,mahalle,cadde) eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

* Kargom hangi kargo şirketi ile gönderilecek?
Ana kargo firması olarak Aras Kargo firması ile çalışmaktayız. Ancak diğer zaman zaman diğer taşıma firmaları ile de çalışılmaktadır.

* Hangi günlerde teslimat yapılır? Resmi tatillerde teslimat yapılıyor mu?
Teslimatlar çalışma günleri dahilinde hafta içi yapılmaktadır. Resmi tatillerde ve pazar günleri teslimat yapılamamaktadır.

* Teslimat sırasında evde yoksam başkası paketimi alabilir mi? Teslimat sırasında kimse yoksa ne yapılmalı?
Adrese teslimat seçeneğimizde paketiniz size ve yalnızca birinci dereceden yakınlarınıza teslim edilebilir. Kimlik ibrazı istenecektir ve soyadı tutarlılığı gerekmektedir. Teslimat adresinde paketinizi alan kişinin imzası istenecektir.Eğer adreste kimse yoksa kurye tekrar size ulaşmayı deneyecektir. Paketinizi almanız ya da yeniden bir teslimat tarihi belirlenmesi için bir kart bırakabilir. Şubeye geri getirilen kargolar 3 iş günü içerisinde teslim alınmalıdır. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.

* İade koşulları nelerdir?
İnternet sitemiz üzerinden yapılan satışlarımızda yasal süreler dahilinde iade yapılabilmektedir. İade işlemlerinde ürünler ve evrakları eksiksiz ve ambalajları zarar görmemiş olması gerekmektedir.