Başkan'ın Mesajı

 

Fatih Profil’in ilk adımlarını attığımız 1983 yılında büyük hedefler ve hayaller ile ile yola çıktık. 50 m2 ile başlayan üretimimizde Türkiye’de ferforje sektörünü oluşturmayı ve bu sektöre öncülük etmeyi hayal ettik. Elhamdülillah, hayallerimizi başardık ve yeni hayaller ile ilerlemeye devam ediyoruz.

İlk yola çıktığımız günden bugüne birçok ilke imza atmak bizlere nasip oldu. Her zaman firmamız ve ülkemiz için yapabileceğimiz yenilikleri araştırmakta ve hep daha çok çalışmaktayız. Bu yolda ülkemizin ve firmamızın adına yakışır bir üretim kalitesinde ilerlemekten asla ödün vermedik. Kalitemizdeki başarımızı 1999 yılında ferforje sektöründe Dünya’nın İlk ISO-9001 Kalite & Güvence Belgesi’ni alarak da tescillemeyi başardık ve halen sürdürüyoruz.

İlk ihracatımızı yaptığımız 1986 yılından bugüne, dünyanın 45’den fazla ülkesine “Fatih Ferforje” markamızla ürünlerimizin satışı gerçekleştirdik. Kendi markamızla, dünyanın dört bir yanına ürünlerimizi göndermenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Bununla birlikte ülkemizin her ilinde, her köşesinde ürettiğimiz ürünler ile kalıcı eserlere imza atmaya devam ediyoruz. İstanbul’dan Kars’a, Ordu’dan Antalya’ya, Edirne’den Hatay’a ülkemizin her yerinde hem özel sektör hem de kamu kuruluşları projelerinde ürünlerimizin tercih edilmesi bizlere güven veriyor.

Kozalak modeli ile sınırlı imkanlar ile başladığımız ürün yelpazemizde bugün ferforje modellerin yanı sıra lazer kesim modeller, sac parçalar, dekoratif aksesuarlar, baskılı saclar, genişletilmiş çelik kirişler ve kaynak teli ürün grupları ile 5.000’den fazla ürün çeşitliliğe ulaşmış durumdayız.

Bu başarıların ardında tabiî ki kurulduğumuz günden bugüne bizlerle beraber olan değerli Fatih Profil çalışanlarının emekleri vardır. Bizler, burada ekmeğimizi paylaştığımız Fatih Profil ailesine çok şeyler borçluyuz. Onların emekleri ve özverileri bu başarılarda büyük pay sahibidir. Hep birlikte, büyük hayaller ile ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz. Allah’ın izniyle kalitemizden ve itibarımızdan ödün vermeden büyümeyi sürdüreceğiz.

Bizleri destekleyen herkese teşekkürlerimi iletir, saygılarımı sunarım.

 

Ali FİLİZ


Fatih Profil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı